Szinte mindenkiben felmerül a kérdés, akár negatívat, akár pozitívat tesztelt. Ahhoz, hogy választ kapjunk a kérdésre, nézzük először, hogy mi történik a terhesség legelső napjaiban.
Az ovulációkor a petesejt kiszabadul, és elindul kifelé a petevezetékben. A következő pár órában valahol útközben vagy találkozik egy arra kószáló hímivarsejttel, vagy nem. Ha nem, akkor elhal, és véget is ért a mesénk. Ha viszont igen, akkor a két sejt egyesül, és megkezdődik a sejtosztódás, miközben a sejtcsomó vándorol, keresve a helyét. Az egyesüléstől számított 7-12 nap alatt sikerül eljutnia odáig, hogy beágyazódik a méhnyálkahártyába. Ilyen lassan teszi meg azt a pár centis utat.
(folytatás a hirdetés után)
A terhességi hormon, a HCG ekkor kezd termelődni. És itt érünk el a kérdéshez, hiszen a terhességi tesztek ezt a hormont nézik a vizeletben. Pár nap alatt termelődik olyan mennyiség, hogy a teszt már kimutatja, és megjelenik az a bizonyos második csík.
Tehát ha egy negatív tesztet tartasz a kezedben, akkor még nem biztos, hogy meg fog jönni a menstruációd. Csupán az biztos, hogy 14 napnál régebben nem estél teherbe. Ha volt védekezés nélküli aktus 14 napon belül, akkor még bármi lehet.
A pozitív teszt elbírálása már korántsem ennyire kétséges, mert a teszt kizárólag akkor lehet pozitív, ha van HCG a vizeletben, az pedig az esetek túlnyomó többségében terhesség miatt lehetséges. A halvány második csík is pozitívat jelent. Nagyon ritkán előfordul, hogy nem terhesség miatt termelődik HCG, hanem valamilyen ciszta termeli ezt a hormont, ezt az eshetőséget is meg kell említenem, de ez annyira ritka, hogy teljesen felesleges ezzel számolnod.
Abban az esetben, ha pozitív volt a terhességi teszted, és később mégis megjött a menstruációd, (bio)kémiai terhességről beszélünk. Ez azt jelenti, hogy a petesejt és a hímivarsejt annak rendje és módja szerint találkozott, megkezdődött a sejtosztódás, és elkezdődött a HCG hormon termelés. A terhességek egy része viszont ilyen korai stádiumban mégis elhal, és persze ilyenkor bizony megjön a menstruáció. Ez a jelenség csak akkor rendellenes, ha gyakran történik meg - ha veled is többször előfordult már, teherbe esni pedig nem sikerül, akkor irány egy endokrinológiai kivizsgálás, mert jó eséllyel valamilyen hormonzavar áll a háttérben.
--
Tetszik az oldal? Hasznosnak találod a munkámat?
...akkor kérlek, hogy "cserébe" támogasd Tamás Bori műtétjét, legalább egy fagyi árával! :-) Részletek itt.
Utolsó kommentek