Aki szereti a fengshuit meg a horoszkopizálást, annak itt van egy remek módszer a termékeny napok kiszámolására.
Először is nézzük az elméletet. Volt ez a Jónás nevű fazon, aki ki tudja milyen indíttatásból doktornak nevezte magát, és azt állította, hogy a nők akkor a legtermékenyebbek, amikor a hold pontosan ugyanabban a helyzetben van, mint az adott nő születésekor. Azaz ha valaki teliholdkor született, akkor teliholdkor lesz a legnagyobb esélye teherbe esni. Még akkor is, ha éppen arra az időszakra esik a menstruációja.
Namármost. Én olyan ember vagyok aki nem hisz el semmit, amire nincs racionális magyarázat, még akkor sem, ha állítólag negyvenezer születés vizsgálata a fentieket támasztja alá. Tekintve hogy a teherbeesés mindenképpen a peteéérés függvénye, kevés ésszel is rá lehet jönni, hogy a fenti módszer kizárólag akkor működik, ha valakinek pont annyi napos a ciklusa, mint amennyi egy holdciklus. És még akkor is csak az garantált, hogy mindig adott holdfázisnál lesz a nőnek peteérése, arra semmilyen biztosíték nincs, hogy ez pontosan ugyanaz a holdfázis, mint amilyen az illető születésekor volt. És akkor ne is beszéljünk arról, hogy hány olyan nő van, akinek véletlenül sem 28 napos a ciklusa, hanem hosszabb vagy rövidebb.
A menstruáció alatti peteérés meg.. hááát... tudom hogy láttunk már karón kacagó varjút, de akkor sem ez a jellemző. De ha mégis megtörténik, akkor meg hiányzik a nyálkahártya amibe beágyazódna a megtermékenyült petesejt, merthogy a menstruáció pont arról szól, hogy az a bizonyos nyálkahártya leválik és kiürül a szervezetből. Arra meg igen-igen kevés az esély, hogy abból a két kacagó varjúból kettő is legyen, egy a menstruáció alatti peteérésnek, egy meg a méhnyálkahártya nélküli beágyazódásnak (és a továbbiakban egészséges terhességnek). Kábé mint szökőnapkor a teljes holdfogyatkozásnak. Arra már egy picit több az esély hogy az a bizonyos menstruáció nem teljes nyálkahártyaleválás következménye, és mégis megmaradt a beágyazódáshoz szükséges minimum. De még ez sem jellemző annyira, hogy alapozni lehessen rá (sőt). Akinek mindezek ellenére van kedve hinni a Jónás naptárban és még menstruáció alatt szexelni is, hát annak egészségére, engem tutira nem lehetne rávenni, főleg hogy olyankor félájultan fetrrengek a fájdalomtól.
A Jónás naptár hatékonyságáról még csak annyit, hogy személy szerint én telihold előtt egy nappal születtem, a kisfiam pedig újhold után egy nappal fogant, ami kábé pont a lehető legmesszebb van a Jónás napomtól, így nálam a legnagyobb jóindulattal sem lehet rámondani, hogy működött a dolog. Persze egy példa még nem bizonyít semmit, de ha megnézem a 2011-es évem összes nyilvántartott peteérését (akkor még elég sokat hőmérőztem), ami konkrétan 7 alkalmat jelent, és megnézem ugyanekkor a holdfázisokat, azt látom, hogy ebből a hétből mindössze két olyan alkalom volt, amikor a Jónás napom közelében volt a peteérés. És mindkét alkalommal próbáltam teherbe esni, sikertelenül. Ezzel szemben egy olyan alkalommal meg sikerült, amikor pont az ellenkezője volt a hold állása. Egy-null nekem a Jónás doktorral szemben.
Szóval ha a racionális indokok még nem elegendőek, akkor a csekély személyes tapasztalatom alapján szerintem a dolog hülyeség. Persze értem én, hogy akinek nem jön össze, az minden szir-szarba kapaszkodik, de akkor már értelmesebb lenne normális kivizsgálást kezdeni és hagyni a francba a babonákat. Az ilyesmi maradjon csak érdekesség, de ne mánia, ha lehet.
--
Tetszik az oldal? Hasznosnak találod a munkámat?
...akkor kérlek, hogy "cserébe" támogasd Tamás Bori műtétjét, legalább egy fagyi árával! :-) Részletek itt.
Utolsó kommentek